Glossop

Dantex dostarcza rozwiązanie do aplikacji lakieru dla Glossop Cartons

Wiodący producent opakowań kartonowych, Glossop Cartons, zainwestował ostatnio w system produkcji płyt Aquaflex Varnica. Rozwiązanie dedykowane do pokrywania lakierem, zostało zainstalowane przez Grupę Dantex i obejmuje oprogramowanie Star Plate, kopioramę A1 oraz procesor do płyt AQF900, zapewniając firmie Glossop lepszą kontrolę procesu, skrócenie czasu realizacji zamówienia oraz redukcję kosztów.

Dyrektor zarządzający Glossop Cartons, Brian Sidebottom, powiedział: “Pełna kontrola i skrócony czas realizacji zamówień zapewnione przez ten system to ogromna korzyść zarówno pod względem oszczędności kosztów, jak i spełnienia wymagań klientów. Możliwość wyprodukowania płyty od początku do końca w mniej niż 2 godziny to ogromne usprawnienie w stosunku do naszych poprzednich metod”. System produkcji płyt Aquaflex Varnica oferuje doskonałą jakość, jest szybki, oszczędny, ma długą żywotność, idealnie nadaje się do lakierowania punktowego. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na lakiery, a także w związku z rosnącymi wymaganiami klientów, ważne było, aby Glossop był w stanie produkować matryce samodzielnie. Sidebottom dodał: “Z firmą Dantex mamy do czynienia od wielu lat i dlatego byli oni idealnym partnerem dla tego projektu. Jak zawsze, montaż, szkolenia i wsparcie posprzedażowe były bezproblemowe. Glossop cieszy się na naszą dalszą współpracą z Dantexem, a kluczem jest sukces i korzyści, jakie ich produkty przynoszą naszej firmie i zespołowi produkcyjnemu”.

Grupa Dantex jest największym w Europie dystrybutorem płyt fleksograficznych i obsługuje przemysł opakowań od 50 lat. Jest specjalistycznym dostawcą wymywanych wodą płyt fotopolimerowych, procesorów do ich obróbki oraz od niedawna cyfrowych drukarek etykiet Inkjet UV.