O firmie

Spectrum Digital Labels to nowo otwarta drukarnia powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na etykiety cyfrowe w wielu różnych sektorach rynku. Firma postanowiła zainwestować w cyfrową drukarkę etykiet.

Spectrum jest własnością Johna Parkera, dyrektora zarządzającego i Iana Tregaya, dyrektora sprzedaży, którzy poprzednie trzy dekady operowali w branży zdobywając doświadczenie z licznymi technologiami, w tym lito, typo, flekso i druk cyfrowy. Podczas swojej kariery, obaj posiedli szeroką wiedzę poligraficzną, a także nawiązali bliskie relacje z Dantex, który pomógł w inwestycji w cyfrową drukarkę etykiet Picojet® 330 UV.

“Mamy długą historię współpracy z Dantex, na długo przed uruchomieniem przez firmę udanego działu cyfrowego. Wspaniale jest robić interesy z Firmą Dantex, która zawsze miała wysoką reputację co do świadczonych usług i dbałości o potrzeby klientów.” John Parker, Dyrektor Zarządzający  – Spectrum Digital Labels

Wymagania

Drukarka cyfrowa, która jest w stanie obsłużyć zarówno krótkie jak i długie nakłady, bardzo wysoką prędkość druku z wysoką rozdzielczością i wydajnością. Możliwość zadrukowania dowolnych podłoży, w tym materiałów niepowlekanych z szybkimi zmianami prac. 5-kolorowy system z białym, który będzie sprawnie pracować niezależnie czy do wyprodukowania będzie sto czy milion etykiet.

Modułowa platforma oferująca szeroką gamę opcji wykańczania, dla wysokiej rentowności i przyszłych możliwości.

.

Rozwiązanie

PicoJet 330 może drukować z prędkością do 75 m/mini jest w stanie wyprodukować ponad dziewięć milionów metrów liniowych drukowanych etykiet rocznie. Jest systemem 5-kolorowym, minimalny rozmiar kropl toi 2.5 pl, a efektywna rozdzielczość 1200 x 1200dpi. Posiada również wysoce wyrafinowany system transportowy, który zapewnia druk bez przesunięć, przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle stabilnych warunków przenoszenia z roli na rolę. Profilowanie można ustawić w ciągu kilku minut za pomocą prostych regulacji parametrów podczas przełączania między standardowymi podłożami, takimi jak papier powlekany, PP, PE, materiały srebrne/metalowe. Ponadto przyjazne dla operatora oprogramowanie PicoPilot firmy PicoJet ułatwia przygotowanie, drukowanie i przezbrojenie na kolejną pracę.

Ponadto drukarka PicoJet jest standardowo wyposażona w system recyrkulacji i dystrybucji atramentu, system czyszczenia wstęgi, stację koronowania i zdejmowania ładunków antystatycznych. Opcjonalne funkcje obejmują ponadprzeciętny biały SuperWhite® (krycie między 86% a 92% w jednym przejściu), zmienne dane, dodatkowe czujniki marek, wałek chłodzący, rotacyjną stację wycinania z odwijaniem ażuru, stację laminowania, przycinanie i rozcinanie wstęgi.

Egzemplarz PicoJet 330 dla firmy Spectrum zawierał SuperWhite®, zmienne dane, przycinanie krawędzi i rozcinanie wstęgi.

Korzyści

Spectrum Digital Labels skorzystało z inwestycji w wielu kluczowych obszarach:

 • Wysoka rozdzielczość i jakość wydruku
 • Doskonałe wyniki na każdym podłożu bez wstępnej obróbki
 • Szybka zmiana podłoży
 • Bardzo wysoka prędkość druku 75 m na minutę
 • 5-kolorowy system drukowania, w tym SuperWhite®
 • Biały SuperWhite® ma najwyższą nieprzezroczystość na rynku (86-92%)
 • 93% kolorów Pantone mieści się w wartości Delta e 3
 • Proste i łatwe profilowanie
 • Stabilny przesuw wstęgi z roli na rolę
 • Doskonałe pokrycie tuszem przy zachowaniu powtarzalności
 • Przyjazne dla operatora oprogramowanie PicoPilot
 • Bezproblemowa, podręcznikowa instalacja
 • Doskonałe wsparcie serwisowe i szkolenia
 • Fantastyczna wydajność głowicy drukującej dzięki szybkiej i łatwej konserwacji
 • W 100% godny zaufania system

Podsumowanie

“Ta drukarka miała ciężko pracować i to właśnie robi – mogę zadrukować rolę 16 różnymi pracami lub jedną w całości. W porównaniu z poprzednimi drukarkami doświadczyłem kolejnego poziomu – mogę przeskakiwać z jednej pracy do kolejnej, z jednego materiału do następnego, nie tracąc w ogóle rytmu.”

“Zespół Dantex Digital jest genialny – wszyscy dokładnie znają swoje role w procesie instalacji, a ich szkolenie nie ma sobie równych. Cały proces został przeprowadzony podręcznikowo od początku do końca i jestem nim absolutnie zachwycony.”

“Gdybym miał jutro otworzyć nową firmę i miałbym do wyboru tylko jedną drukarkę to na pewno wybrałbym PicoJet.”

John Parker, Dyrektor Zarządzający  – Spectrum Digital Labels

Sprawdź jakie możliwości oferuje cyfrowa drukarka etykiet PicoJet. Wejdź na stronę.