W związku z ciągłym sukcesem biznesowym producent etykiet firma Hart Labels skorzystała z okazji, aby zainwestować w cyfrę i po szeroko zakrojonych poszukiwaniach zwróciła się do Dantex z prośbą o rozwiązanie.

Dantex zaproponował Hart swoją cyfrową drukarkę Inkjet UV PicoColour®, która spełniła wszystkie oczekiwania – przy szerokości druku 210 mm i wydajności 35m na minutę, PicoColour jest wszechstronnym systemem druku, oferującym zaawansowaną wydajność w konkurencyjnej cenie.

HL Logo

Firma

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w produkcji etykiet samoprzylepnych, firma Burnley Hart Labels specjalizuje się w produkcji etykiet hot foil, fleksograficznych, zwykłych i cyfrowych.

Oprócz stałego wzrostu z roku na rok, firma Hart dostrzegła szansę na samodzielną produkcję etykiet cyfrowych, a po przeprowadzce do większej siedziby w listopadzie 2018 r. zainwestowała w nową cyfrową drukarkę atramentową Dantex PicoColour®.

Wymagania

Wraz z rosnącą popularnością krótkich serii, często z wieloma wariantami, Hart Labels starał się rozszerzyć swoją ofertę, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Po wcześniejszym outsourcingu prac w zakresie technologii cyfrowych, Hart Labels poszukiwał bardziej opłacalnych metod pracy, które mogłyby obejmować te aspekty flekso, które byłyby lepiej dostosowane do pracy w technologii cyfrowej.

Rozwiązanie

Po licznych analizach nad podstawowymi funkcjami drukarki cyfrowej i wizytach na stoisku Dantex zarówno na targach Packaging Innovations jak i Labelexpo, oczywistym wyborem była wszechstronna cyfrowa drukarka atramentowa PicoColour® UV. Wybrany model zawierał opcję CMYK + biały.

Korzyści

Hart Labels skorzystał z inwestycji w wielu kluczowych obszarach:

  • Łatwa instalacja
  • Doskonała jakość druku
  • Wycinanie w linii
  • Nie jest wymagana obróbka wstępna substratów
  • Elastyczne i szybkie zmiana prac
  • Zdolność do docierania do nowych rynków
  • Przenoszenie niektórych etykiet flexo na druk cyfrowy
  • Efektywne kosztowo
  • Doskonałe wsparcie serwisowe i szkolenia

Feedback

“To był ważny krok naprzód dla nas, jako firmy – PicoColour ułatwił nam wejście w świat cyfrowy. Nie ma zbyt wielu innych maszyn na rynku, które mogłyby zrobić to, co PicoColour. Jeśli szukasz swojego pierwszego urządzenia cyfrowego, nie ma lepszego miejsca na początek niż Dantex.

“To była absolutna zmiana dla nas i następną może być PicoJet w następnym kroku naszej cyfrowej ewolucji”.

Tony Hanmer, dyrektor zarządzający – Hart Labels