Tuleje / Sleeves

Szybkie zmiany i krótkie nakłady wymuszają stosowanie nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań. System tulei drukowych umożliwia szybkie przygotowanie maszyny do druku. Uzyskuje się to dzięki przeprowadzaniu procesu montażu płyty na tulei poza maszyną. Następnie tuleje są montowane na maszynie, opcjonalnie przy użyciu sprężonego powietrza. Dodatkowo tuleja może być przechowywana z założoną płytą, co jeszcze bardziej wpływa na skrócenie czasu przezbrojenia maszyny w przypadku powtarzalnych prac. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się znacząco wyższą wydajność przy niskich nakładach i powtarzalnych pracach.


W 2010 roku Dantex utworzył w Polsce Dział Produkcji Tulei (Dantex Sleeve Division), wytwarzający różne rodzaje tulei twardych, aniloksowych i adapterów. Dostarczane przez Dantex tuleje spełniają najwyższe europejskie normy dotyczące parametrów obróbki. Dzięki lokalnej produkcji jesteśmy w stanie sprawnie i skutecznie reagować na szczególne potrzeby klientów.

Produkujemy następujące typy tulei

Drukowe
Adaptery
Aniloksowe
Ochronne
Regeneracja

Tuleje Drukowe

Tuleja Bazowa / Basic Sleeve

Jednowarstwowa i bardzo cienka tuleja z nieszlifowaną powierzchnią

Tuleja Twarda Cienka / Thin Sleeve

Jednowarstwowe o grubości od 1 do 3 mm, szlifowana powierzchnia, opcjonalnie linie i zamek

Tuleja Twarda Gruba / Thick Sleeve

Złożona z kilku warstw o łącznej grubości od 4do40 mm, szlifowana powierzchnia, opcjonalne linie, metalowe pierścienie i zamki.

  Specyfikacja tulei drukowych

maksymalna długość: 2000 mm

maksymalna średnica: 400 mm

baza – pianka poliuretanowa

warstwa zewnętrzna – poliester lub aluminium

warstwa wewnętrzna – włókno szklane, włókno węglowe lub Kevlar

precyzyjne szlifowanie

TIR =< 0.025 mm

Adaptery

Umożliwiają stosowanie tańszych tulei drukowych. Produkujemy adaptery z własnym systemem powietrznym lub wykorzystujące ciśnienie walca. Cechują się solidną konstrukcją.

Tuleje Aniloksowe

Tuleja bazowa do produkcji tulei aniloksowych. Specjalna konstrukcja składa się z wewnętrznej warstwy elastycznego włókna szklanego i zewnętrznej, aluminiowej powierzchni oraz metalowych zamków. W tej postaci trafia do producenta aniloksów, który nakłada warstwę ceramiczną i graweruje zgodnie z potrzebą zamawiającego.

Tuleje ochronne

Tuleje ochronne do walców rastrowych zapewniają bezpieczne przechowywanie, a co za tym idzie — dłuższe użytkowanie aniloksów.

Regeneracja tulei

Dzięki naszemu warsztatowi i fachowej kadrze jesteśmy w stanie także regenerować uszkodzone i wysłużone sleevy, jeśli tylko ich stan na to pozwala.

Ważne informacje przy zamawianiu tulei

Tuleje drukowe są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami obróbki. Należy jednak pamiętać, że bardzo istotną kwestią jest prawidłowe zdefiniowanie wymaganych parametrów. Do zamówienia tulei niezbędne będą następujące informacje:

Długość tulei

Ilość tulei

Wewnętrzna średnica lub International Stork Reference

Obwód zewnętrzny lub długość druku

Grubość używanej płyty

Grubość używanej taśmy

Specyfikacja zamka

Linie pasujące

Typ: przewodzący lub nieprzewodzący

Sleeves1

Dantex Polska Sp. z o.o.

tel.: +48 61 222 51 51
fax: +48 61 222 51 51

e-mail: biuro@dantexpolska.pl

ul. Grabowa 6
64-320 Niepruszewo

NIP: 782-24-97-496
KRS 0000352366
REGON 301 401 186